Katholieke Vereniging voor Oecumene

Athanasius & Willibrord

Jaarverslag 2022-2023

Jaarverslag 22 23 cover

Het Jaarverslag 2022-2023 werd op 3 november 2023 door de Algemene Ledenvergadering goedgekeurd. Het document is nu hier te downloaden. 

"Voor de oecumene was het een goed jaar omdat met het synodaalde oecumene was het een goed jaar omdat met het synodaalproces onze eigen Katholieke Kerk vanuit Rome nieuwe impulsen geeft aan de oecumene. Het is nadrukkelijk de bedoeling dat andere kerken meespreken over synodaliteit, en dat wij ons oor bij hen te luisteren leggen. Daaraan dragen wij vanuit onze vereniging graag bij. Toen de broeders van Taizé het initiatief namen tot een oecumenisch avondgebed aan de vooravond van desynode in Rome in oktober, was onze vereniging van het begin afaan betrokken in de persoon van onze nieuwe coördinator, die al goede contacten in Taizé had. Zo hebben wij, in eendrachtige samenwerking met de Oud-Katholieke Kerk, vrijwilligers uit verschillende andere kerken en ons eigen episcopaat het voortouw kunnen nemen bij de organisatie van de Nederlandse deelname aan Together, zoals het initiatief is gaan heten. Het isnog te vroeg om van een nieuwe oecumenische lente te spreken. Maar de eerste zwaluwen zijn gesignaleerd!"

Prof. dr. Marcel Sarot in het voorwoord bij het Jaarverslag 2022-2023. Download het jaarverslag hier: pdfKVvO_Jaarverslag_Digitaal_2023_Webversie_DEF.pdf

Volledige Agenda > 

Geen komend evenement!
 

 

Laatste lezersreacties:

 • Ben Zwartjes zei Meer
  Rob, kan ik jou bellen? Ben Zwartjes. 3 weken geleden
 • Henk ten Voorde zei Meer
  Fijn dat Perspectief weer een vervolg heeft gekregen. Wel jammer dat nummer 61 niet als bladerboek... zaterdag 13 april 2024
 • Tom Buitendijk zei Meer
  Uitstekend initiatief. Niet alleen theologen maar ook inspirerende kerkleiders zijn ervoor nodig. En... vrijdag 26 januari 2024
 • Jan Schuiling zei Meer
  Dag Kees, een tip: kloosterdorpen en meer: pro-werelddorp.nl donderdag 25 januari 2024
Inloggen


 

 

Deze website wordt mede mogelijk gemaakt door een
bijdrage van de Commissie Projecten in Nederland (PIN)
van de Nederlandse Religieuzen (KNR).


 

 

 

Katholieke Vereniging voor Oecumene
Emmaplein 19A 5211 VZ 's-Hertogenbosch
T:  073-7370026   M: 

KvK 51477351 - RSIN 809400698
IBAN-nummer:  NL97 INGB 0000 8019 19
IBAN-nummer:  NL73 INGB 0001 0876 28 

 

LogoWebsiteANBI